Nasze Projekty

01.05.2016

PROJEKTY 2016

Miło jest nam poinformować, że UKS Volley realizować będzie w 2016 roku projekty:

1. Ministserstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu FIO

2. 6 projektów z Ministerstwa Sportu i Turystyki

3. 1 projekt z PNWM

Szczegóły dotyczące projektów umieścimy niebawem

23.05.2015

Międzynarodowy projekt

31 maja w ramach wymiany międzynarodowej gościć będziemy w Wałczu zespół piłki siatkowej ze Stuttgartu w Niemczech. W trakcie 7 dni aktywnie spędzimy czas, wspólnie trenując, grając w piłkę siatkową ale także będzie czas na spływ kajakowy, wyjazd do parku linowego i wiele innych atrakcji. Pierwsze cztery dni spędzimy wspólnie w Mrzeżynie, gdzie rozegramy turniej piłki siatkowej oraz będziemy zwiedzali Kołobrzeg i okolice. Będzie czas na rejs statkiem jak też wyjazd do indiańskiego miasteczka. Po powrocie do Wałcza gościom ze Stuttgartu pokażemy naszą okolicę oraz rozegramy turniej mini piłki siatkowej. Przyjazd zawodników oraz ich pobyt możliwy jest dzięki wsparciu z programu PNWM. Dodać należy, że w ubiegłym roku na zaproszenie klubu z Niemiec gościliśmy w Stuttgarcie, gdzie mogliśmy poznać historię i najciekawsze atrakcje miasta.

23.05.2015

Kolejny projekt 2015

Miło jest nam poinformować, że klub nasz otrzymał wsparcie finansowe z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu FIO na realizację kolejnego projektu pn."Aktywny sportowiec - świadomy obywatel". W ramach projektu realizować będzniemy szereg działań edukacyjnych i sportowych dla uczniów naszej szkoły. Planujemy wspólne pikniki, rajdy piesze i rowerowe, spływy kajakowe, wyjazdy do parku linowego, półkolonię, kolonię. W ramach projektu odbędą się również wyjazdy do kin, teatrów, ZOO, mecze i turnieje.

30.09.2014

2014 rok

Rozpoczął się kolejny rok pracy szkoleniowej w Uczniowskim Klubie Sportowym Volley działającym przy SP 4 w Wałczu. Oprócz wielkich sukcesów sportowych jakie odnosili nasi zawodnicy w tym roku należy dodać sukcesy organizacyjne.
Od maja br. klub uczestniczy bądź realizuje 7 projektów finansowanych ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego, Polsko – Niemieckiej Wymiany Młodzieży, Fundacji Polska Siatkówka w Warszawie oraz Urzędu Miasta w Wałczu. Dzięki tym środkom zawodnicy skupieni w UKS Volley uczestniczą w wielu ciekawych i niepowtarzalnych wydarzeniach, a przyznane środki w znaczny sposób pokrywają ponoszone wydatki. Do najważniejszych działań jakie klub realizuje w tym roku należy zaliczyć udział w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej dziewcząt w Stuttgarcie połączonym ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc tego urokliwego miasta. Klub zorganizował i współuczestniczył finansowo w organizacji Dnia Dziecka, pikników rekreacyjnych, spływów kajakowych, wyjazdów do parku linowego i wyjazdu edukacyjnego do Warszawy. Niewątpliwą atrakcją dla młodych siatkarzy były wyjazdy na Ligę Światową oraz Mistrzostwa Świata Siatkarzy.
Również w okresie wakacyjnym klub prowadził szeroką akcję, zagospodarowując czas wolny dla młodych adeptów piłki siatkowej. Zawodnicy aktywnie spędzili czas podczas półkolonii i Festiwalu Piłki Siatkowej, a następnie obozie sportowym nad morzem, szlifując formę przed nowym sezonem rozgrywek.
Do grona zawodników od września dołączyła nowa grupa uczniów z klas IV, którzy rozpoczynają swoją przygodę z siatkówką. Klub w połowie września zorganizował dla nich 2 dniowy wyjazd integracyjny do Mrzeżyna, gdzie w doskonałych warunkach mogli spędzić pierwsze zgrupowanie sportowe.
Już w najbliższych dniach dla młodych siatkarzy zorganizowany zostanie wyjazd do Teatru do Szczecina jak też dzieci będą miały okazję zapoznać się z funkcjonowaniem sejmiku województwa, uczestniczyć w lekcji obywatelskiej oraz uczestniczyć będą w spotkaniu z władzami województwa.
Z kolei starsze grupy uczestniczyć będą w szeregu turniejów i zawodów sportowych, które już od października rozpoczną sezon rozgrywkowy. W listopadzie z kolei klub zorganizuje 2 turnieje piłki siatkowej „3- ek”, na które przybędzie ponad 200 zawodników z kraju i zza granicy. Dodać należy, że turnieje nasze cieszą się olbrzymią popularnością, a udział w nich jest reglamentowany i biorą w nich udział najlepsze zespoły.
Do końca roku klub planuje szereg działań motywujących uczniów do aktywności fizycznej, podnoszenia swojej wiedzy jak też działania integrujące środowisko siatkarskie.

Szkolny Konkurs Wiedzy - Fryderyk Chopin
26.05.2013

Projekty w 2013 r.

Rok 2013 rozpoczął się doskonale w obszarze realizacji projektów na rzecz naszych podopiecznych. Większość z naszych zawodników, jak też opiekunów wie, że oprócz systematycznej pracy na treningach, udziału w zawdach i obozach sportowych staramy się realizować różne działania wspomagające rozwój zawodników i ich rodzin.

.
21.09.2011

Projekt pn. „Siatkówka – nauka PLUS wychowanie"

UKS Volley w Wałczu, jako jeden z 2 klubów z województwa zach-pom został wskazany przez Fundację Polska Siatkówka w Warszawie do realizacji projektu pn. „Siatkówka – nauka PLUS wychowanie". Projekt polega na wytypowaniu 32 klubów w całym kraju i następnie objęcie wsparciem rzeczowym i finansowym wytypowanych drużyn. W ramach projektu kluby otrzymają sprzęt sportowy firmy Adidas, jak też kilkadziesiąt piłek firmy . Klub nasz otrzyma również wsparcie finansowe na organizację 2 turniejów piłki siatkowej, które odbędą się na przełomie listopada oraz w grudniu br.

.
21.09.2011

Projekt pn. "Mali mistrzowie pokonają wielkie problemy"